Terug naar overzicht
KenniZ en Brancheverenigingen komen in actie: 'Ook de PGB-gefinancierde zorgaanbieders hebben tijdens de coronacrisis recht op dezelfde noodondersteuning'

KenniZ heeft samen met Zorgthuisnl, BVKZ, Per Saldo, Federatie van Landbouw en Zorg, Riant Verzorgd Wonen, Het Gasthuis, Martha Flora en de Drie Notenboomen namens de kleinschalige thuis- en woonzorgaanbieders in de ouderen-, gehandicapten-, WMO- en jeugdzorg een brief verstuurd aan minister De Jonge met het dringende verzoek om noodondersteuning voor deze kleinschalige zorgaanbieders vanwege de coronacrisis.

'Onze leden leveren zorg aan ongeveer 50 duizend kwetsbare Nederlanders, waarvan een belangrijk deel tot de risicogroep behoort voor een ernstiger verloop van corona. Om de continuïteit van de zorgverlening te kunnen waarborgen, hebben zij gedurende de crisis uw ondersteuning nodig. Ook ActiZ onderstreept het belang van de zorgcontinuïteit en de financiële zekerheid en stabiliteit van álle zorgbedrijven die nu zorg verlenen.'

In deze brief vragen we de minister voor deze PGB gefinancierde zorgaanbieders gedurende de crisis dezelfde ondersteuning beschikbaar te stellen, als hij afgelopen week heeft toegezegd aan de reguliere (gecontracteerde) zorg. Belangrijk is de route die hierbij gekozen wordt: 

'Daarbij vragen wij u om onze leden, gedurende de crisis, net als de gecontracteerde zorg, op organisatieniveau te ondersteunen en direct te compenseren en niet via de budgethouder, aangezien dat niet werkt voor leegstand en vraaguitval.'

KenniZ is trots dat we op deze wijze de krachten van de brancheverenigingen en PGB-zorgaanbieders uit het veld kunnen verenigen. De ontwikkelingen gaan nu zo snel, dat goed samenwerken, maar ook een eenduidig geluid naar VWS belangrijk is. Uiteindelijk moeten we er samen uitkomen! 

Tevens is deze brief gedeeld met de fractievoorzitters, zij komen vandaag bijeen om de debatteren over de aanpak van Corona. Ook de zorgwoordvoerders hebben onze brief ontvangen. Wij wachten hun reactie af! 

Lees hier de brief

 Appel overheidssteun voor de zorg – Brief namens de branche

ipad

Wil jij meer kennis voor jouw zorgonderneming?

Bekijk nog meer voordeel van KenniZ met het Premium Lidmaatschap en sluit je aan.

MEER INFORMATIE EN AANSLUITEN

De KenniZ coöperatie

logo kleemans

logo careportal

logo eldercare

logo westerveld en vossers

Schermafbeelding 2018 06 07 om 13.45.20 copy